تعرفه واردات تلفن ثابت و بی‌سیم خانگی 80 درصد است

تعرفه واردات تلفن ثابت و تلفن بی سیم خانگی 80 درصد است که این موضوع مهمترین مشکل صنف است

احمد محبی - رییس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: تعرفه گمرکی تلفن ثابت و تلفن بی‌سیم خانگی 80 درصد بوده و این درحالی است که ما تولیدکننده داخلی دراین زمینه نداریم و با توجه به این موضوع، بالا بودن نرخ تعرفه معنایی نداشته و مشکلاتی را برای صنف ما در پی داشته است.

وی افزود: تولیدکننده‌ای در این زمینه نداریم که با پایین آمدن تعرفه گمرکی به او لطمه‌ای وارد شود، بنابراین بالا بودن تعرفه واردات این اقلام باید بررسی شود.

او با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی توسط مقام معظم رهبری تاکید کرد: باید به تولیدکنندگان داخلی بها داده شده و از آن‌ها حمایت شود، ولی باید گفت در زمینه تلفن ثابت و تلفن بی‌سیم خانگی تولید کننده داخلی نداریم که با پایین آمدن تعرفه در این زمینه آن‌ها لطمه ببیند.

رییس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی ادامه داد: بارها پیشنهاداتی در این زمینه و برای کاهش تعرفه ارائه دادیم که در دست بررسی و پیگیری است.

وی با اشاره به افزایش قیمت دلار و نوسان آن در بازار، نسبت به موضوع که ارز دولتی برای واردکنندگان این اقلام در نظر گرفته نمی‌شود، اظهار تاسف کرده و گفت: تلفن ثابت و تلفن بی سیم خانگی جزو کالاهای لوکس محسوب شده‌اند و به همین دلیل ارز دولتی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد.

محبی در ادامه یکی دیگر از مشکلاتی که این روزها همه اصناف با آن درگیر هستند را بحث افزایش و نوسان قیمت دلار در بازار عنوان کرده و ابراز داشت: با توجه به این موضوع فعالیت بسیاری از صنوف و تولیدکنندگان و واردکنندگان با مشکلاتی مواجه شده است.

به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

یکشنبه، 17 اردیبهشت 1391


0 نظر دادن به "تعرفه واردات تلفن ثابت و بی‌سیم خانگی 80 درصد است"

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: